מהם סוככים?

הסוככים, מקורם ביוון וניתן למצוא אותם כמעט על כל מרפסת בין אם באיים או בערים הגדולות שם כל המבנים מתכבדים בסוככים צבעוניים על גבי מרפסותיהם. סוככים הם שיטה מקסימה לקישוט והגנה מפני השמש והגשם וגם בישראל הם צוברים תאוצה ומשתלבים בכל נוף ועם כל עיצוב.

אז מהם סוככים? וכיצד נוכל גם אנחנו להתאים לנו סוכך משלנו?

סוככים משמשים פתרונות הצללה מיריעות או מאלומיניום, העשויים משטחים שונים המונעים בשיטות שנועדו להגן על הבית והמרפסת מפני מפגעי מזג האוויר השונים הכוללים בין היתר : רוחות חזקות, גשם ושמש קופחת.

הסוככים מגנים על הבית גם בכל הנושא של שמירה על פרטיות הדיירים, וישנם מגוון רב של סוככים שונים -את הסוככים ניתן למצוא בדרך כלל על גבי מרפסות, פרגולות, וחלונות ראווה.
הסוככים מתחברים לקירות הבית החיצוניים ואין צורך בהרכבת עמודים על מנת להתקינם, ואת הסוככים מקפלים באמצעות מנוע חשמלי או ידני והם קלים לתחזוק ותפעול.

 

אילו סוגי סוככים קיימים?

שני הסוגים העיקריים של הסוככים הם משטחים של יריעות בד אקרילי עבה או מרקיז ולטה, וכיום גם נוכל למצוא סוככי זרועות חשמליים.

בנוסף ישנם סוככים קבועים שאינם מתקפלים למרות שהסוג הנפוץ של הסוככים הם מהסוג המתקפל. הסוככים המתקפלים והמשונעים נקראים סוככים זרועות אותם קל לתפעל והם מהירי תגובה בזמן שצריך לקפלם או לפרוש אותם במהירות.

סוכך נוסף הוא סוכך חלון שזהו סוכך קטן שמתאים בעיקר כסוכך שמגן על חלונות ולא על מרפסות והוא יכול להתאים גם להגנה מעל חלונות ראווה וקיוסקים.

עוד סוג של סוככים הוא הסוככים הגליים, העשויים מברזל בעבודת יד ומתאימים למבנים פרטיים ולחצרות והם מכוסים בשמשונית נאה ומעוצבת.

למי מתאימים סוככים?

סוככים מתאימים לבתים הנמצאים בבניינים בעלי מרפסות, לבתי קפה ומסעדות עם פינות ישיבה, למלונות, לחנויות בהם חלונות ראווה וסוכך קטן ונחמד מייפה ומתאים לאווירה, לבריכות, מרפסות בבתים פרטיים, ולמגוון מבנים בהם פינות ישיבה או מרפסות בהם דרושה הגנה נגד רוחות, גשמים ושמש חזקה.

 

אנשים רבים מעדיפים את הסוכך על הפרגולה וזאת משום שהסוכך נחשב זול יותר מהפרגולה ותואם את כל היתרונות שהפרגולה מאפשרת.

איך מתאימים סוככים לעיצוב הבית?

סוככים מגיעים בצבעים ובעיצובים שונים ואפשר להתאים סוכך אדום למראה הכפרי, צהוב למראה המיושן, כחול לבית בסגנון ים תיכוני, לבן לשילוב נקי והרמוני, וירוק למראה האיטלקי הכפרי והתמים. את הגוונים והגדלים של הסוכך ניתן להתאים לעיצוב הבית באמצעות עצות של איש המקצוע או באמצעות הטעם האישי. סוככים אפשר לעצב ממש בהתאם לבית ולחזון האישי שלכם.

הסוככים נחשבים אלמנט מיוחד יותר ששייך לאסכולה הישנה בסגנון עיצובי, ניתן לראות את הצבתם במקומות מיוחדים וייחודיים כמו שכונות נווה צדק, נחלאות והסמטאות הנשכחות של פעם בהם הוגש גזוז מחלונות עם סוכך, והכל היה פשוט ומוכר יותר.

סוגי בדים - Citel

סוגי בדים - Citel

הבדים מיוצרים מחוט אקריליק מצופה טפלון
לפרטים

סוככי זרועות – Llaza

סוככי זרועות – Llaza

לעמידות ציפוי לתנאי מזג אוויר קיצוניים
לפרטים

מסך גלילה / סגירה למרפסת

מסך גלילה / סגירה למרפסת

מסכי הגלילה עם אופציה לידני/חשמלי
לפרטים

חומרים מתקדמים

חומרים מתקדמים

הפתרון המושלם לכל עונות השנה
לפרטים