בדים ליאכטות

כאשר חושבים על שיט ביאכטה מפוארת קל לדמיין את הגלים הכחולים, את הרוח הנעימה השורקת באוזניים ואת קול השחפים שבשחקים. עם זאת, מה שפחות נעים לדמיין זה את השמש הקופחת ואת החום שלא תמיד קל למצוא מפניו מפלט.

באופן טבעי, כדי למצוא פתרון למצב של השמש הקופחת מעל הראש כאשר יוצאים להפלגה, ניתן לפנות ליצרני סוככים מובילים. התקנת סוככים ופתרונות הצללה יכולה להפוך את החיים על הים להרבה יותר נעימים ולכן, ריכזנו להלן כמה פרטים חשובים על הקשור ברכישת בדים ליאכטות, הן למטרות של הצללה והן למטרות אחרות.

בד השימשונית

אחד ממוצרי ההצללה הטובים ביותר שקיימים, מוצר בד שמתאים מאוד להתקנה ביאכטות מגדלים שונים נקרא שמשונית. בד השמשונית יכול להגיע באיכויות שונות ולכן כדאי להקפיד על בחירה במוצר איכותי, שמשווק על ידי חברה מצוינת. בין הדגמים המשובחים ביותר ניתן למצוא את השמשונית בעלת שלושת השכבות.

בד השמשונית האיכותי ידוע בכך שהוא חזק מאוד ועמיד מאוד והוא מתאים לאספקת צל אך גם למטרות נוספות. הבד בצורתו הטובה ביותר מסוגל להציג גם אטימה כנגד מים, דבר שהופך אותו ליעיל גם ככיסוי הגנה מפני מים וגשם.

יתרון נוסף חשוב מאוד של בד השמשונית הוא בכך שהוא עמיד ביותר בפני קרינת השמש כך שהוא לא ניזוק גם לאחר תקופה ארוכה של שימוש. יתר על כן, ההגנה מפני הקרינה מועילה מאוד לכל מי שמבלה זמן מה בשיט ומי שבריאותו חשובה לו.

 

בדים ליאטה

בדים אקריליים משובחים

לא רק בד השמשונית יכול להתאים לענף השיט ולכל מי שמפליג ביאכטות. יש גם בדים נוספים, מתקדמים ואיכותיים שיכולים להתאים ביצירת סוככים ולמטרות אחרות. ישנם בדים שמשולבים בהם חומרים אקריליים מיוחדים. ישנם בדים נוספים, ייחודיים, בציפוי של טפלון או עם ציפויים אחרים שמספקים הגנה מושלמת על הים או מחוצה לו.

ריפודים וגם מפרשים

לסיום, אי אפשר לדבר על יאכטות ועל הפלגות בלי להזכיר גם את החשיבות של בדים בהקשרים אחרים. בדי מפרשים חזקים מאוד נדרשים כמובן על מנת לאפשר הפלגה בסוגים שונים של סירות מפרש. במקביל, מה שיותר נפוץ ביאכטות הממונעות של ימינו הם הבדים המשמשים כריפודים שונים על גבי כסאות נוח ומושבים שונים. כאשר בוחרים ריפוד, חשוב לבחור לא רק סגנון ואסתטיקה. חשוב יותר לבחור בבד עמיד, כזה שיוכל לעמוד בהצלחה באתגרים של הים, ברוח, במליחות ובקרינת השמש.

 

סוגי בדים - Citel

סוגי בדים - Citel

הבדים מיוצרים מחוט אקריליק מצופה טפלון
לפרטים

סוככי זרועות – Llaza

סוככי זרועות – Llaza

לעמידות ציפוי לתנאי מזג אוויר קיצוניים
לפרטים

מסך גלילה / סגירה למרפסת

מסך גלילה / סגירה למרפסת

מסכי הגלילה עם אופציה לידני/חשמלי
לפרטים

חומרים מתקדמים

חומרים מתקדמים

הפתרון המושלם לכל עונות השנה
לפרטים